Prace nad słuchowiskami dobiegły końca

Prace w naszym studio nagrań nad słuchowiskami opolskiej Wieży Piastowskiej, Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce oraz w Fabryce Sztuki w Tczewie dobiegły końca.

Oto jedno z nich - projekcja holograficzna aptekarza w Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Cała ścieżka audio została wyprodukowana od podstaw. Składa się na nią około 40 śladów audio ze wszystkimi efektami (takimi jak np. tło pomieszczenia, szelest ubrania, oddechy czy kroki) + dubbing lektorów.

Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, powstałe na terenie najstarszej w świecie kopalni ropy sięga po najnowsze zdobycze multimedialne. Dzięki projektowi "Podróż w czasie do domu Ignacego Łukasiewicza" turyści mogą teraz nie tylko zobaczyć jak wyglądała dziewiętnastowieczna apteka i laboratorium twórcy przemysłu naftowego. Mogą teraz posłuchać jak pomocnik aptekarski sprzedaje swoim klientom medykamenty, kosmetyki robione na zamówienie czy wykonaną przez niego czekoladę, mogą także posłuchać nad czym pracuje pan Ignacy i o czym dyskutuje ze swoimi pracownikami.

Wszystko za pomocą hologramów przygotowanych w formie scenek, w których bierze udział także odwiedzający muzeum. Realizacja tego innowacyjnego projektu uatrakcyjniającego poznawanie historii kosztowała 120 tys. zł. Połowę tej kwoty dołożyła Fundacja Karpacka Polska w ramach projektu Alpy Karpatom współfinansowanego z funduszu szwajcarskiego. Muzeum skansen Przemysłu Naftowego i Gazowniczego zaprasza.