Fabryka Dźwiękuff

Reklama radiowa

Reklama jest wszechobecna, dlatego w Fabryce Dźwiękuff dbamy, by spoty radiowe wyróżniały się na tle konkurencyjnych reklam, były zaskakujące, kreatywne, angażujące, a także spójne z innymi nośnikami, jeśli prowadzisz kampanię reklamową również poza radiem. Z pasją i zaangażowaniem podchodzimy do każdego zadania. Każdy projekt traktujemy indywidualnie, dostrzegając ogromny potencjał reklamowanego produktu lub usługi. Tworzymy z pasją, myślimy niestandardowo i mamy nieszablonowe pomysły. Cechuje nas kreatywność, a każda nasza reklama ma to coś! Za każdym razem analizujemy sytuację marki, grupę docelową, działania konkurencji i proponujemy rozwiązania, które pomagają osiągać zamierzone cele biznesowe. Szybko reagujemy na potrzeby Klientów i jesteśmy elastyczni w działaniu. Nasze profesjonalne podejście doceniło wiele renomowanych marek, takich jak: Ikea, Plus, PKN Orlen, Lipton, Selgros, Logitech, Polskapresse, Agata Meble, Domiporta.pl, Femma, Meblik, Loombard, Hańderek, Browary Perła, Dywyta, Msline, Gandalf, Meblik, KZK GOP i inni.

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów i realizuj biznesowe cele w najlepszym stylu.

Reklama radiowa – czyli jak to się zaczęło?

Co to jest reklama radiowa wie chyba każdy, ale czy wiesz, że reklama radiowa ma blisko 100 lat? Pierwszą reklamę radiową w Polsce wyemitowało poznańskie Radio Merkury w 1927 roku. Początkowo reklamy radiowe miały charakter jednorazowych wypowiedzi, czytanych lub śpiewanych na żywo. Minęło kilka lat zanim zaczęto rejestrować reklamy i wielokrotnie emitować je w radiu. Do dziś reklama radiowa jest nieodłącznym elementem kultury, który kształtuje upodobania milionów słuchaczy, wpływając na ich codzienne wybory. 30, a nieraz 15 sekund musi wystarczyć, by przekazać korzyści, cechy produktu lub usługi. Zainteresować, dostarczyć wrażeń i skłonić do działania. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do tego, jak reklama powinna brzmieć i co ma w niej wybrzmieć. Wierzymy, że dobra reklama to taka, którą pamięta się już po pierwszym odsłuchaniu. Jej klimat, styl i motyw przewodni pozostają ze słuchaczem na długo.

nasze przykładowe spoty

ORLEN
AGATA MEBLE
MASTER HOUSE
DYWYTA

nasze przykładowe piosenki

DOMIPORTA
SELGROS
TASOMIX
VASTBOUW

Piosenki reklamowe – czyli jak wyśpiewać produkt​

Piosenka reklamowa to lubiana przez słuchaczy forma reklamy, która wprowadza w pozytywny nastrój, co przekłada się na opinię o reklamowanym produkcie. Nierzadko śpiewana reklama wpada tak głęboko w ucho, że trudno przestać ją nucić, nawet jeśli by się tego bardzo chciało. To dobry znak, który ucieszy niejednego marketingowca, ponieważ reklama jest rozpoznawalna i ma moc oddziaływania. Często wykorzystuje się rozpoznawalny utwór muzyczny i zmienia słowa na potrzeby reklamowanego produktu lub komponuje muzykę i tekst od podstaw. Dużo łatwiej zapamiętuje się utwór, który się zna, ale nie jest to reguła. Wszystko zależy od pomysłu na nową kompozycję. W Fabryce Dźwiękuff mamy doświadczenie zarówno w komponowaniu nowych piosenek reklamowych, jak również przerabianiu znanych utworów na potrzeby reklamy.

 

Stworzyliśmy wiele piosenek reklamowych, a każda z nich ma na celu wypromowanie marki śpiewająco! 

Przewaga Twojej kampanii – czyli zalety reklamy w radiu

StatystykiPonad 70% polskiego społeczeństwa nie wyobraża sobie dnia bez słuchania radia. Średnio Polacy słuchają radia przez 4,5 godziny, co daje 268 minut, 16 080 sekund, czyli 536 spotów reklamowych po 30 sekund każdy.

Wiarygodność i lojalność – Radio jest jednym z najbardziej wiarygodnych mediów. Polacy ufają rozgłośniom radiowym, wierzą w wiarygodność przekazywanych informacji i są lojalni wobec swojej ulubionej rozgłośni radiowej. Również o wiele bardziej akceptują reklamy radiowe, uważając je za mniej natarczywe niż reklamy telewizyjne. Słuchacze nie mają również nawyku poszukiwania innych stacji radowych w trakcie emisji reklam, a różnica w poziomie słuchalności przed i po emisji reklamy jest nieznaczna.

MobilnośćRadia można słuchać praktycznie wszędzie, w samochodzie, sklepie, pracy, w domu, podczas biegania czy na siłowni. Towarzyszy nam często od wczesnych godzin porannych i jest z nami w ciągu dnia, podczas wykonywania wielu codziennych czynności. Nie wymaga ciągłego skupienia, może być słuchane w tle, z tendencją do większej uwagi na treściach ważnych czy atrakcyjnych.

Nastrój – Radia słucha się z różnych powodów. Jednym z nich jest muzyka, która wprawia nas w pogodny, optymistyczny nastrój. To dobry kontekst dla reklamy radiowej, na którą często przenosi się emocje i w takim nastroju zapamiętuje reklamowany produkt.

Szybkość przygotowania – Cały proces tworzenia kampanii reklamowej jest stosunkowo krótki. Nie zabiera ona tyle czasu, co stworzenie treści promocyjnych w innych źródłach przekazu. Niewątpliwie plusem jest także możliwość modyfikacji komunikatów w trakcie prowadzenia działań marketingowych.

Częstotliwość – Elastyczne planowanie emisji reklam to z całą pewnością zaleta radia. Terminy emisji można dostosować do pory dnia czy typu programu.

Niski koszt – Radio jest nośnikiem, za pomocą którego można osiągnąć relatywnie dobre wyniki przy niskich nakładach finansowych. Koszt inwestycji, jaką jest produkcja i wyemitowanie reklamy, nadal jest atrakcyjny, w porównaniu z kosztami, z którymi trzeba się liczyć, chcąc skorzystać z innych mediów.

nasze przykładowe spoty

LOOMBARD
PLAZA OPEN
FEMMA EVERYDAY
ZBYSZKO 3 CYTRYNY
COLOURAMA
TWINGPIGS
CENTRUM NAUKI EUGENIUSZ
WŁAŚNIE PO TO

Jak pracujemy?

Zaczynając pracę nad projektem, ustalimy, co chcesz osiągnąć, jakie masz cele biznesowe, a także jaka jest obecna sytuacja Twojej marki, kim są konsumenci, jaka jest konkurencja i jaką prowadzi aktywność. Na tej podstawie tworzymy brief reklamowy, który zawiera najważniejsze informacje. Jeśli masz gotowy brief, a my nie mamy pytań, od razu przystępujemy do pracy. W pierwszej kolejności tworzymy scenariusze reklamowe, spośród których wybierasz jeden. Jeśli planujesz kampanię opartą na serii scenariuszy, także stworzymy je dla Ciebie. Po zatwierdzeniu scenariusza/y produkujemy spot – dobieramy lektora, podkład muzyczny i efekty dźwiękowe. Zawsze proponujemy Ci slogan, który jest kwintesencją Twojej marki i całej reklamy. Działamy szybko i elastycznie – jesteśmy gotowi stworzyć scenariusz w kilka dni, a jeśli goni Cię czas i terminy, to nawet z dnia na dzień. Posiadamy bazę głosów lektorskich i zespół utalentowanych scenarzystów.


Przekonaj się, jak pracujemy, a będziesz zadowolony z efektów!